W dniu 14.02.2018 w Świdnicy, na ul.Ks.Bolka Świdnickiego ok. godz. 10.00 zaparkowałem na chodniku w miejscu dozwolonym-oznakowanym, przed przejściem dla pieszych, jako pierwszy pojazd. Włączając się do ruchu – zjechałem już z chodnika, na przejściu pojawił się pieszy. Zatrzymałem pojazd by przepuścić pieszego. W tym czasie nadjechał radiowóz, który również musiał się zatrzymać, by przepuścić idącego. Mi nakazana jechać za radiowozem. Policjant stwierdził, że ja parkowałem w sposób niewłaściwy, w niedozwolonym miejscu. Część auta mojego była już na jezdni kiedy on nadjechał, a ja po prostu włączałem się do ruchu, zjeżdżając z chodnika. Gdyby nie pieszy na przejściu, nie zatrzymywałbym się.

Uważam, że mandat nałożony był niesłusznie, wręcz wymuszony. Przyjąłem mandat i 1 punkt karny tylko dlatego, że nie dysponuję wolnym czasem by chodzić po sądach.

Wystawcą mandatu byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Świdnicy, ul.Jagiellońska 23, 58-100 Świdnica. Ulica Jagiellońska krzyżuje się z ul.Ks.Bolka Świdnickiego.

1432827