Mandaty

W dniu 05.11 br., w niedzielę, na pustej szosie jadąc z górki w dół, w miejscowości, chyba DWOREK (napis niewyraźny), gdzie były 4 domki, brak oznakowania, że teren zabudowany, pechowo, w Mercedesie (białym, widocznym) miałem 108 km/h. Błagałem władzę, żeby nie odbierali prawa jazdy, które jako wdowcowi, samotnemu, inwalidzie pierwszej grupy po operacji serca, (trzy zastawki, dwa bypassy) jeżdżącego co parę dni na konsultacje do Anina, (Instytut Kardiologii) jest jedyną możliwością leczenia i poruszania się. Proponowałem podniesienie oficjalnego mandatu do 1000zł lub dodatkową wpłatę charytatywną na jakąś ich fundację dobroczynną. Niestety nic nie pomogło, pomimo, że mam prawo jazdy od 1958r, brak spowodowania wypadków i jazdę na kilku kontynentach nawet lewą stroną. Za jednego pecha, a nie recydywę, trzy kary: 400zł, 10 punktów i prawo jazdy. Gdzie my żyjemy? W jakim kraju? Mandat wręczyła Komenda Powiatowa Policji w Śremie.

1433197

W dniu 23 sierpnia jadąc do chorego ojca do Sochaczewa po zjeździe z autostrady A2 na węźle Wiskitki jechałem drogą nr 50 (bardzo duże natężenie ruchu ciężarówek – TIR). Po wyprzedzeniu jednej z ciężarówek w miejscowości Aleksandrów nie zdążyłem zredukować prędkości wjeżdżając w obszar zabudowany, co skutkowało przekroczeniem tejże o 27 km.

Zostałem zrejestrowany przez fotoradar.

Zapłaciłem mandat w wyskości 200.00 złotych…

1433121                             

4 punkty karne (przyp. red.)

W dniu 12 kwietnia br. jadąc z pracy do Piaseczna  od stromy Powsina (ogród botaniczny), a że byłem umówiony o 7:30 z klientem starałem się w miarę szybko dotrzeć do pracy. Na skrzyżowaniu ulic Borowej i Warszawskiej w Konstancinie Jeziornej jest rondo z podwójną sygnalizacją świetlną – zielone na wprost , z kierunku z którego jechałem i czerwone skręcając w ul. Warszawka kierunek Warszawa gdzie jechałem. Po przejechaniu na zielonym świetle skrzyżowania,  ronda, zawróciłem za przejściem dla pieszych i na zielonej strzałce skręciłem w Warszawską (notabene jak wiele innych samochodów) kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymał mnie policjant stwierdzając naruszenie i nie stosowanie się do zasad ruchu drogowego. W mojej ocenie nie złamałem prawa, przejechałem skrzyżowanie na „zielonym” a zjechałem zgodnie z przepisami na „zielonej strzałce”.

Już od kilku lat nie płaciłem mandatu za przekroczenie prędkości, ponieważ staram się jeździć zgodnie z przepisami.

Zapłaciłem mandat w wysokości 100.00 złotych …

1433121

Liczba punktów 1 (przyp.red.)

Dnia 10.02.2017 samochód marki daewoo tico o nr rejestracyjnym (…) nie chciał się uruchomić. Potrzebne było wezwanie lawety. Skorzystałam z usługi firmy Piotra Tolwaja „Usługi Transportowo-Warsztatowe Piotr Tolwaj”. Laweta przyjechała bardzo szybko ok.10-15 minut od wezwania. Zanim auto wzięto na hol sprawdzono czy nie jest to usterka, którą można naprawić na miejscu.

Jestem zadowolona z jakości obsługi tej firmy. Szybko przyjechali, sprawdzili czy usterki nie da rady zrobić na miejscu, sprawnie załadowali auto na lawetę i zawieźli pod wskazany przeze mnie warsztat.

1409788

W dniu 04.08.2017r po godzinie 20 jechałem moim samochodem Daewoo Matiz Impuls na umówione spotkanie na parkingu przy rondzie im inż.A.Matacznego. Dojeżdżając do skrzyżowania ul.J.Lea z ul.Piastowską odebrałem telefon od osoby oczekującej na mój pojazd. Ponieważ było jeszcze jasno stałem zatrzymany czerwonym światłem na sygnalizatorze z włączonymi światłami dziennymi. Większość pozostałych samochodów miała powłączane światła mijania. Najpewniej dlatego policjanci z przejeżdżającego ul.Piastowską radiowozu zwrócili na mnie uwagę. Po ruszeniu i skręceniu w ul.Piastowską minąłem zaparkowany na wjeździe radiowóz, który ruszył za mną i za skrzyżowaniem z ul.Armii Krajowej zostałem zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji (Komenda Miejska Policji w Krakowie) z jadącego za mną radiowozu. Za użycie telefonu komórkowego w czasie jazdy – mimo że nie jechałem, a stałem przed sygnalizatorem, zostałem ukarany mandatem karnym w wysokości 200,- PLN i 5 punktami karnymi. Choć w rozmowie z funkcjonariuszami próbowałem się usprawiedliwić, nie było szans na zmianę wysokości kary, więc mandat przyjąłem.

1431436

Jadąc ul.Strzegowską we Wrocławiu, w kierunku ul.Rogowskiej, zbliżyłam się do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Padał deszcz, było mokro i ślisko. Nagle kierowca auta, który jechał przede mną, zaczął mocno i nagle hamować. Ja też zahamowałam, ale wpadłam w poślizg i uderzyłam w tył tego auta. Nie mogłam ominąć pojazdu (poprzedzającego /przypis redakcji/), gdyż jechałam środkowym pasem, a prawym i lewym skrajnym pasem jechały inne pojazdy. Jechałam z prędkością ok. 50-60 km/h. Pojazd (w który uderzyłam /przypis redakcji/) był praktycznie nie uszkodzony. Natomiast moje auto ma cały przód (blacharka) do zrobienia.

1385578

Mandat 220zł i 6 punktów karnych (przypis  redakcji)

W dniu 28.07.2017r jadąc moim autem nr rej (…) o godz. 8.30 przez miejscowość Więcbork zostałam zatrzymana przez policję. Dostałam mandat za przekroczenie prędkości 77km/40km/h w wysokości 300zł i 6 punktów karnych. Mandat wystawił policjant o numerze służbowym (…).

1433036