Drukuj

(…) w dniu 2 sierpnia o godz.17.10, jadąc do domu w kierunku Poznania kierowałem pojazdem Hyundai Accent nr rej. (…). W miejscowości Wągrowiec na ul.Rogozińskiej nie ustąpiłem pierwszeństwa przejazdu Mercedesowi C180 nr rej. (…) kierowanemu przez p. (…), w wyniku czego doszło do kolizji drogowej.

Początkowo funkcjonariusz Policji postanowił ukarać mnie mandatem karnym, z czym się zgodziłem. Jednak później, w trakcie spisywania protokołu, okazało się, iż kobieta kierująca Mercedesem jest w ciąży. W zaistniałej sytuacji zostało wezwane pogotowie ratunkowe w celu zbadania jej stanu zdrowia. Pogotowie zabrało ją do szpitala na badanie. W tej sytuacji funkcjonariusz Policji zmienił kwalifikację zdarzenia na wypadek drogowy. Według moich informacji od poszkodowanej, nie nastąpiło żadne zagrożenia zdrowia, jednak Policja nie odstąpiła od tej kwalifikacji zdarzenia i skierowano do sądu wniosek o ukaranie.

Wyraziłem zgodę na ukaranie bez przeprowadzenia rozprawy i dobrowolnie poddałem się karze zaproponowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wągrowcu.

Sad Rejonowy w Wągrowcu wydał wyrok w dniu 06.10.2015r, który uprawomocnił się po miesiącu i otrzymałem jego kopię w listopadzie ubiegłego roku. Jednak wezwanie do zapłaty wraz ze wskazaniem odpowiedniego numeru konta do uiszczenia grzywny otrzymałem dopiero 31 grudnia 2015r. (…)